badanie słuchu dla dzieci

SURFLINK MOBILE - POMOC DLA DZIECKA I RODZICÓW

surflink-mobile

Producenci aparatów słuchowych szczególną uwagę kierują w stronę najmłodszych- dzieci oraz nastolatków, borykających się z problemem niedosłuchu. Okres wczesnoszkolny jak i dalsza edukacja ma decydujący wpływ na kształtowanie cech osobowości dorosłego już człowieka. Należy zatem dołożyć wszelkich starań, by niedosłuch nie stanowił żadnej bariery.

Wczesna diagnoza, a następnie zaprotezowanie dobrej jakości aparatami słuchowymi, to absolutna podstawa warunkująca prawidłowy rozwój dziecka. Pojawiły się także dodatkowe rozwiązania pomagające naszym pociechom czuć się swobodnie wśród rówieśników a wśród nich urządzenie SurfLink firmy Starkey.

Surflink mobile to niewielkie urządzenie, które można zastosować na wiele sposobów. Punkt wyjściowy stanowi funkcja pilota umożliwiająca dyskretne sterowanie aparatami słuchowymi oraz wbudowane mikrofony umożliwiające przesyłanie (tzw. streaming) dżwięku do aparatów słuchowych w doskonałejj jakości. Technologia bluetooth umożliwia także komunikację Surflink mobile z innymi urządzeniami takimi jak telefon, telewizor, komputer, tablet itp.

Szkoła

W tzw „trudnych sytuacjach akustycznych” stopień zrozumiałości mowy nawet w najwyższej jakości aparatach słuchowych może ulec pogorszeniu.
W chwili, gdy nauczyciel odwróci się przodem do tablicy, wypowiadane przez niego słowa mogą nie być dostatecznie zbierane przez mikrofony w aparatach słuchowych. Dokładając do tego pogłos w pomieszczeniu jakim jest klasa oraz ewentualne hałaśliwe rozmowy pozostałych uczniów, rozumienie mowy spada jeszcze bardziej, powodując tym samym frustracje dziecka.

Skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie Surflink mobile. Wystarczy, że nauczyciel powiesi urządzenie na szyi lub położy bezpośrednio przed sobą na biurku, a mikrofony zbiorą dźwięk i przekażą do aparatów słuchowych dziecka. (Dziecko słyszy dźwięk „w uszach”). W ten sposób dziecko zawsze dobrze zrozumie mowę nauczyciela i wreszcie może usiąść w ostatniej ławce, ponieważ Surflink ma zasięg do 15m!

Spacer

Kiedy Twoje dziecko oddaje się beztroskim chwilom na placu zabaw czy piaskownicy, wśród ogólnego zgiełku, możesz mieć poczucie utrudnionej komunikacji. Surflink rozwiąże problem. Wystarczy że powiesisz go na szyi a w odległości do 15m dziecko będzie słyszało Twój głos tak jak by siedziało koło Ciebie.

Wycieczka rowerowa

Postaw na bezpieczeństwo. Spędzając aktywnie czas ze swoją pociechą na przejażdżce rowerowej, surflink Mobile umożliwia stały kontakt, nawet kiedy znajdujesz się w odległości parunastu metrów od swojego dziecka. Nie musisz odwracać głowy ani podnosić głosu.

Coś dla nieco starszych…

Okres dorastania, to czas kiedy akceptacja wśród rówieśników oraz poczucie równości są niezwykłe istotne dla nastolatka. Obecnie telefon komórkowy stał się podstawowym sposobem komunikacji- również między młodzieżą. Kiedy decydujesz się wyposażyć dziecko w „komórkę” zadbaj o komfort użytkowania. Zakłócenia podczas rozmów telefonicznych, to nierzadki problem użytkowników aparatów słuchowych. Technologia bluetooth pozwala na sparowanie Surflink Mobile z telefonem komórkowym! Twoje dziecko może rozmawiać z przyjaciółmi bez obaw, że nie zrozumie swojego rozmówcy. Niedosłuch nie będzie stanowił bariery komunikacyjnej.

Telefon to nie wszystko…

Istnieje możliwość połączenia Surflink Mobile z 7 urządzeniami bluetooth jednocześnie. Oglądanie telewizji czy słuchanie muzyki poprzez przekazanie dźwięku do aparatów słuchowych, skutkuje dużo lepszą jakością oraz eliminuje konieczność używania słuchawek.

Dla dzieci Surflink jest w całości dofinansowany. O szczegóły prosimy pytać nasz personel.