aparaty sluchowe
aparaty

Aparaty słuchowe – Człopa, Choszczno, Goleniów, Wałcz, Świdwin

W naszym asortymencie znajdziesz aparaty słuchowe wszystkich najpopularniejszych marek. Oferujemy także ich serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Nasze długoletnie doświadczenie w leczeniu wad słuchu, pozwoli dobrać odpowiednie urządzenie, zgodnie z wymaganiami i potrzebami każdego pacjenta.

Różnice między aparatami z dopasowaniem otwartym i zamkniętym

Dopasowanie otwarte to rozwiązanie stosowane w konstrukcji aparatów zausznych. Dźwiękowód oraz słuchawka są zamocowane w zewnętrznym przewodzie słuchowym. Dźwięki nie są wzmacnianie dodatkowo, co pozwala na naturalne i realistyczne słyszenie. Otwarta budowa w lepszym stopniu umożliwia wentylacje przewodu słuchowego.

Zamknięte dopasowanie można spotkać przy modelach wewnątrzkanałowych. Takie aparaty umieszcza się w kanale słuchowym. Zamknięcie polega na wykorzystaniu wkładki usznej, która uniemożliwia wentylację przewodu słuchowego. Aparaty o takiej konstrukcji są lepiej dopasowane i bezpośrednio transmitują dźwięk.

Aparaty
słuchowe RIC

Aparaty słuchowe RIC to rodzaj aparatów zausznych, w których słuchawka aplikowana jest bezpośrednio do zewnętrznego kanału słuchowego, przez co dźwięk jest kierowany bezpośrednio na błonę bębenkową. Daje to bardziej naturalne brzmienie.

Aparaty słuchowe RIC mogą być stosowane przy różnych ubytkach słuchu: od lekkiego po ciężki. W zależności od aktualnego stanu słuchu dobiera się odpowiednią moc słuchawki. Jeśli zajdzie taka potrzeba, można wymienić słuchawkę na silniejszą, nie ponosząc tak dużych kosztów, jak byłoby to w przypadku zakupu nowego aparatu.

Aparaty słuchowe zauszne na otwarte dopasowanie

Pod względem kształtu podobne do klasycznych aparatów, choć różnią się od nich wielkością. Są mniejsze, mają cieńszy dźwiękowód i małą wkładkę uszną. Urządzenie jest dyskretniejsze, jednak oferuje mniejszy zakres dopasowania w porównaniu z aparatem klasycznym – nadaje się tylko do określonych, wysokotonowych ubytków słuchu.

Aparaty słuchowe klasyczne

To aparaty zauszne odporne na kurz i wilgoć. Protetyka słuchu często wykorzystuje klasyczne aparaty, ponieważ można je w łatwy sposób dopasować do każdego typu ubytku słuchu: od lekkiego do głębokiego.  Do aparatów klasycznych są dołączone wkładki uszne na standardowym wężyku.

 

Aparaty słuchowe wewnątrzkanałowe CIC

Aparat CIC na baterie 10 jest najmniejszym aparatem, który całkowicie chowa się w przewodzie słuchowym zewnętrznym, nie tracąc przy tym najważniejszych dla pacjenta funkcji. Nadaje się do niewielkich lub średnich ubytków słuchu.

Aparaty słuchowe kanałowe ITE

To aparat na baterie 312 (o dłuższej żywotności). Zapewnia większe wzmocnienie słuchu niż aparat CIC. Aparat umieszcza się w małżowinie usznej, dzięki temu jest niemal niewidoczny. Aparat można komfortowo obsługiwać za pomocą pilota, a ponadto umożliwia połączenie się z telewizorem lub telefonem za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Oferujemy także szeroki zakres akcesoriów protetycznych i nie tylko. Proponujemy baterie rayovac, filtry, wkładki uszne, piloty i wiele więcej.

akcesoria