aparaty sluchowe
aparaty

Aparaty słuchowe – Człopa, Choszczno, Goleniów, Wałcz, Świdwin

W naszym asortymencie znajdą Państwo aparaty słuchowe wszystkich najpopularniejszych marek. Oferujemy także ich serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Nasze długoletnie doświadczenie w leczeniu wad słuchu pozwoli dobrać odpowiednie urządzenie, zgodnie z wymaganiami i potrzebami każdego pacjenta. Pracujemy dla klientów m.in. w: Człopie Choszcznie, Goleniowie, Wałczu, Świdwinie. Przygotowaliśmy dla Państwa ponad 250 modeli najnowocześniejszych aparatów i niezbędnych akcesoriów, takich jak baterie i wkładki. W pracowniach protetyki słuchu OTIS każdy pacjent znajdzie aparat słuchowy zgodny ze swoimi indywidualnymi potrzebami, preferowaną estetyką, a także niezbędne filtry i zatyczki do uszu, które zapewniają ochronę słuchu.

Różnice między aparatami słuchowymi z dopasowaniem otwartym i zamkniętym

Dopasowanie otwarte to rozwiązanie stosowane w konstrukcji aparatów słuchowych zausznych. Dźwiękowód oraz słuchawka są zamocowane w zewnętrznym przewodzie słuchowym. Dźwięki nie są wzmacnianie dodatkowo, co pozwala na naturalne i realistyczne słyszenie. Otwarta budowa w lepszym stopniu umożliwia wentylację przewodu słuchowego, dzięki czemu zwiększa wygodę użytkowania aparatu.

Zamknięte dopasowanie można spotkać przy modelach wewnątrzkanałowych. Takie aparaty umieszcza się w kanale słuchowym. Zamknięcie polega na wykorzystaniu wkładki usznej, która uniemożliwia wentylację przewodu słuchowego. Modele o takiej konstrukcji są lepiej dopasowane i bezpośrednio transmitują dźwięk.

Aparaty
słuchowe RIC

Aparaty słuchowe RIC to rodzaj aparatów zausznych, w których słuchawka aplikowana jest bezpośrednio do zewnętrznego kanału słuchowego, przez co dźwięk jest kierowany bezpośrednio na błonę bębenkową. Daje to bardziej naturalne brzmienie.

Ten rodzaj urządzenia może być stosowany przy różnych ubytkach słuchu: od lekkiego po ciężki. W zależności od aktualnego stanu słuchu dobiera się odpowiednią moc słuchawki. Jeśli zajdzie taka potrzeba, można wymienić słuchawkę na silniejszą, nie ponosząc tak dużych kosztów, jak byłoby to w przypadku zakupu nowego aparatu.

Aparaty słuchowe zauszne na otwarte dopasowanie

Pod względem kształtu podobne do klasycznych aparatów, choć różnią się od nich wielkością. Są mniejsze, mają cieńszy dźwiękowód i małą wkładkę uszną. Urządzenie jest dyskretniejsze, jednak oferuje mniejszy zakres dopasowania w porównaniu z aparatem klasycznym – nadaje się tylko do określonych, wysokotonowych ubytków słuchu.

Aparaty słuchowe klasyczne

To aparaty słuchowe zauszne, które są odporne na kurz i wilgoć. Protetyka słuchu często wykorzystuje klasyczne aparaty, ponieważ można je w łatwy sposób dopasować do każdego typu ubytku słuchu: od lekkiego do głębokiego. Do aparatów klasycznych są dołączone wkładki uszne na standardowym wężyku. Polecamy również zapoznanie się z informacjami, które dotyczą warunków, jakie trzeba spełnić, by możliwa była refundacja aparatów słuchowych z NFZ i PEFRON.

 

Oferujemy także szeroki zakres akcesoriów protetycznych i nie tylko. Proponujemy baterie rayovac, filtry, wkładki uszne, piloty i wiele więcej.

akcesoria