badanie słuchu dla dzieci

SURFLINK MOBILE - POMOC DLA DZIECKA I RODZICÓW

surflink-mobile

Akcesoria do aparatów słuchowych

Sprawdź, jak pomóc dziecku

Wśród akcesoriów do aparatów słuchowych dla najmłodszych rekomendujemy Państwu zakup systemu SurfLink® Mobile.

Czym jest SurfLink® Mobile?

To bardzo ważne, aby postawić na wczesną diagnozę dziecka niedosłyszącego, a w razie potrzeby zdecydować się na zaprotezowanie dobrej jakości sprzętem. Aparaty słuchowe pomagają sprawnie funkcjonować zarówno maluszkom, jak i ich rodzicom.  W ostatnich latach na rynku pojawiły się także inne warte uwagi urządzenia, takie jak SurfLink® firmy Starkey.

SurfLink® to niewielkich rozmiarów akcesorium do różnorodnych zastosowań. Pilot pozwala dyskretnie sterować aparatem, a wbudowane mikrofony dają możliwość przesyłania wyśmienitej jakości dźwięku wprost do aparatu. Dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth, SurfLink® Mobile może komunikować się także z innymi urządzeniami elektronicznymi (smartfon, telewizor, tablet, komputer itd.).

Dla dzieci SurfLink® jest w całości dofinansowany. O szczegóły prosimy pytać nasz personel.

Zastosowanie SurfLink® Mobile

Urządzenie sprawdzi się w wielu codziennych sytuacjach.

W szkole

W chwili, gdy nauczyciel odwróci się przodem do tablicy, wypowiadane przez niego słowa mogą nie być dostatecznie zbierane przez mikrofony, jakie wykorzystywane są przez tradycyjne aparaty słuchowe. Dochodzą do tego jeszcze szumy otoczenia oraz pogłos, przestronnej sali. Przez to dziecko niedosłyszące może odczuwać frustrację. SurfLink® Mobile to sprzęt, który nauczyciel może powiesić na szyi lub położyć bezpośrednio przed sobą na biurku. Dźwięk z mikrofonów dotrze wówczas do aparatów słuchowych dziecka. Zasięg połączenia wynosi bowiem nawet do 15 metrów, co jest wystarczające w przestrzeni klasy.

Na spacerze

Kiedy Twoje dziecko oddaje się beztroskim chwilom na placu zabaw czy w piaskownicy, wśród ogólnego zgiełku, możesz mieć poczucie utrudnionej komunikacji z nim. SurfLink® rozwiąże problem. Wystarczy, że powiesisz go na szyi, a w odległości do 15 metrów dziecko będzie słyszało Twój głos tak wyraźnie, jakby siedziało obok Ciebie.

Na wycieczce rowerowej

Postaw na bezpieczeństwo. Jeśli spędzasz aktywny czas ze swoją pociechą na przejażdżce rowerowej, SurfLink® Mobile umożliwi Wam stały kontakt ze sobą, nawet wtedy, gdy znajdujesz się w odległości parunastu metrów od swojego dziecka. Nie musisz odwracać głowy ani podnosić głosu.

W codziennej komunikacji telefonicznej

Okres dorastania, to czas, kiedy akceptacja wśród rówieśników oraz poczucie równości są niezwykłe istotne dla nastolatka. Obecnie telefon komórkowy stał się podstawowym sposobem komunikacji –  również w środowisku młodzieżowym. Kiedy decydujesz się wyposażyć dziecko w „komórkę”, zadbaj o komfort jej użytkowania. Zakłócenia podczas rozmów telefonicznych to nierzadki problem użytkowników aparatów słuchowych, jednak Technologia Bluetooth pozwala na sparowanie SurfLink® Mobile z telefonem komórkowym. Twoje dziecko może rozmawiać z przyjaciółmi bez obaw, że nie zrozumie swojego rozmówcy. Niedosłuch nie będzie stanowił bariery komunikacyjnej.

Podczas korzystania z urządzeń RTV

Istnieje możliwość połączenia SurfLink® Mobile z siedmioma urządzeniami Bluetooth jednocześnie. Oglądanie telewizji czy słuchanie muzyki poprzez przekazanie dźwięku do aparatów słuchowych skutkuje dużo lepszą jakością doświadczeń oraz eliminuje konieczność używania słuchawek.